Фотогалерея

Впровадження дуальної системи освіти з досвіду німецько-української співпраці

«Впровадження дуальної системи освіти з досвіду німецько-української співпраці».

02 квітня 2019 в Івано-Франківському коледжі ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій проходила конференція на тему «Впровадження дуальної системи освіти при підготовці фахівців готельно-ресторанного спрямування з досвіду німецько-української співпраці» за участі: Рональда Мацалак - директора ТОВ "ЕЛМА; Даніель Ель Фадгам - керівник ТОВ "ЕЛМА; Берт Крсиновські - представник президії Німецької Спілки Фахівців Готельно-Ресторанної Галузі, Александра Мюллер - відділ по роботі з персоналом, відповідальна за професійну освіту на підприємстві, Карл-Гайнц Ґанцлєбен - член Правління Професійної школи ГО Освітнє Товариство м. Тельтов, Мартін Пфайфер - консультант з проектів та програм за підтримки ЄС. Також представників місцевої влади: Руслана Марцінківа – міський голова, Віктора Кімаковича – директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики, Ігора Гаврилюка - заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики, Романа Харука - депутат міської ради, Уляни Басараб-Ганчак - начальник відділу міжнародних зв’язків туризму та промо. На конференцію були запрошені успішні випускники коледжу та роботодавці: Андрій Жовтуля – власник ЗРГ «Піцца Паста», Михайло Кланіца – ресторан «4 сезони», Маргарита Бойко – власник готельно-ресторанного комплексу «Надія».

Підчас конференції влада міста, представники департаменту освіти, директор коледжу та делегація з Німеччини обговорили плани та перспективи введення дуальної системи освіти для підготовки фахівців готельно-ресторанного напряму, питання організації професійної освіти у Німеччині: чому підприємства ФРН зацікавлені у підготовці фахівців за даною системою освіти та які переваги отримує від цього підприємство і учень. Двоє учнів, які навчаються за дуальною системою освіти в школі м. Тельтов AVT e.V. та Конгресготелі ділилися досвідом з присутніми про своє навчання в Німеччині і плани на майбутнє.

Основною метою участі в проекті для коледжу є - вивчення методики організації дуальної освіти, стажування в готельно-ресторанних комплексах Німеччини «Титанік», «Естрель», «Конгресготель» , отримання передового європейського досвіду, стажування педагогів коледжу, отримання досвіду щодо випускного оцінювання знань та навичок студентів, навчання випускників коледжу за дуальною формою.

  Після завершення конференції, делегація мала нагоду ознайомитись із навчальним закладом: студентами, викладачами коледжу, матеріально-технічною базою (навчальними лабораторіями і майстернями) та продукцією власного виробництва.    

«Міжнародна співпраця, вивчення та впровадження європейського досвіду підготовки фахівців – одна із ефективних форм інноваційної діяльності в навчальному процесі, шлях до освітньої євроінтеграції навчального закладу», - вважає директор коледжу В.І. Кузнецова.